eTuğra SSL Sertifikası

Rapid SSL sertifikası, Symantec firması güvencesiyle satılan en ucuz ssl sertifikasıdır. Rapid SSL belgesiz olarak sağlanmaktadır.

Marka Sertifika Tür Belge Mobil Subdomain Onay Fiyat
RapidSSL Certificate DV Domain $13.99 Satın Al
RapidSSL Wildcard Certificate DV Domain $109 Satın Al

RapidSSL Sertifikasının Avantajları ve Özellikleri

Bireysel projeler, kurumsal web siteleri ve e-ticaret siteleri için üst düzey güvenlik.

%100 Güçlü Şifreleme


RapidSSL sertifikaları, çevrimiçi bilgilerinizi koruyan ve bunları her türlü ttehditlerden kurtaran 256 bit modern algoritma sunar.

Sınırsız Yeniden Yayınlama (Reissue)

Özel anahtarınızı kaybetmeniz veya aynı sertifikayı başka bir sunucuda kullanmak istemeniz durumunda sertifikayı yeniden yayınlayabilirsiniz. Çoğu sertifika sağlayıcısı sınırsız yeniden yayınlama sunar.

%100 Tarayıcı Uyumluluğu

RapidSSL sertifikaları tüm sunucu türleri, masaüstü ve mobil tarayıcılar ve işletim sistemleriyle en yüksek uyumluluğu taşır. Bu nedenle, müşterinizin web sitesine göz atarken karşılaşacağı herhangi bir uyarı işareti yoktur.

Garanti Teminatı

RapidSSL sertifikaları, CA'nın sertifikayı yanlışlıkla vermesi durumunda 10.000$ garantiyle birlikte gelir.

Sertifika Yönetimi

RapidSSL Wildcard sertifikası, sınırsız alt etki alanı güvenliğine izin verir, bu nedenle, tek bir sertifika tüm alt etki alanlarını güvence altına alır. Bireysel sertifika ile ilgilenmeye gerek yoktur.

Hızlı Düzenleme

Her iki RapidSSL sertifikasının verilmesi 15 dakikaya kadar sürer. CA, yasal belgelerin derinlemesine doğrulanmasını gerektirmeyen, yalnızca etki alanının sahipliğini doğrular.

Neden RapidSSL?

RapidSSL Wildcard sertifikası, tek bir sertifika ile sınırsız sayıda alt alanı güvence altına almak için esnek ve uygun maliyetli bir çözümdür. RapidSSL tam otomatik kimlik doğrulama sürecine sahiptir, bu, birkaç dakika içinde sertifikanızı alacağınız anlamına gelir. RapidSSL sertifikaları, bir dakika içinde 256 bit şifreleme gücüyle domainlerin güvenliğini sağlama becerisine sahip, alan adı doğrulanmış bir SSL sertifikasıdır. RapidSSL Wildcard, herhangi bir web sunucusuna çok kolay bir şekilde kurulabilir ve gelecekte ek alt alan adları eklemenize izin verir. Genel olarak nedenleri şöyle sıralayabiliriz.

 • En güvenilir Sertifika Yetkilisi (CA)
 • Uygun fiyat SSL çözümü
 • Domain onaylı (DV) SSL Sertifikaları
 • Dakikalar içinde SSL sertifikaları kurulabilir
 • Güveni ve işlemleri artırın
 • Kullanıcı ve tarayıcı dostudur
 • Dakikalar içinde indirin ve yükleyin
 • SSL / TLS kurulum araçlarına erişin
 • Çok yıllı seçeneği seçerek kaydedin
 • Web ve e-posta yoluyla ücretsiz teknik destek
 • 30 gün para iade garantisi
 • Evrak gerektirmemektedir
 • Birden fazla subdomain güvenliğini sağlayın
 • Kolay kayıt ve kurulum
 • Dakikalar içinde verilir
 • 256 bit'e kadar şifreleme gücü
 • RapidSSL Site Mührü ücretsiz verir
 • %99 tarayıcı desteği
 • 10.000$ garanti
 • Ücretsiz yeniden düzenleme desteği
RapidSSL Wildcard SSL Nasıl Alınır?
RapidSSL Wildcard SSL Nasıl Alınır?
RapidSSL Wildcard sertifikasıyla tüm subdomain adreslerinizi koruyabilirsiniz. Sistemimiz üzerinden sipariş vererek, sadece yıldız işaretiyle ana alan adınızı yazmanız yeterli olacaktır.

Normal olan SSL sertifikası, bir domain için şifreleme sağlar. Tek alanlı SSL sertifikaları, EV dahil üç doğrulama seviyesinde de mevcuttur.

RapidSSL Wildcard sertifikaları paylaşılan özel anahtara sahiptir. Tüm alt alan adlarınızda aynı özel anahtarı paylaşmak tek dezavantajı denilebilir. Sitenizin tamamı tek bir sunucu üzerindeyse çok önemli değil. Ancak alt alanlarınız farklı sunuculardaysa, özel anahtarınızı taşımanız ve paylaşmanız gerekir. RapidSSL güvenlik sertifikasıyla herkese açık birden fazla subdomain adresini koruyorsanız, güvenliği ihlal edilmiş bir sertifika anahtarı, yalnızca bir alt alan adınız yerine korunan tüm subdomain adreslerinizin güvenliğini etkileyecektir.
RapidSSL, hızlı ve güvenli SSL sertifikaları sunan bir SSL sağlayıcısıdır. GeoTrust, RapidSSL'ye sahipti ancak şu anda DigiCert grubunun bir parçası. CA, RapidSSL ve RapidSSL Wildcard sertifikası dahil olmak üzere güvenilir SSL sertifikaları sağlar. Müşteriler, herhangi bir KOBİ ve büyük kuruluş için ideal olan marka sertifikalarına sahip olur. RapidSSL sertifika yetkilisi (CA), kimlik doğrulama, veri bütünlüğü ve şifreleme üzerinde çalışır. Bu sebeple RapidSSL, potansiyel müşterilere, güvenli web sitesi üzerinden işlem gerçekleştirirken verilerinin bozulmadan devam etmesini sağlar.
Genel olarak, Wildcard SSL Sertifikaları yalnızca verildiği ana domain adresinin subdomain adreslerini güvence altına almak için kullanılabilir. Varsayılan olarak, yalnızca belirli bir alt alan düzeyinin güvenliğini sağlar. Örneğin, sertifikanız *.sesuva.com, aynı seviyedeki alt alan adlarını güvence altına alacaktır.
CSR kodu birkaç adımda oluşturulabilir. Organizasyon bilgilerini girmeniz gerekiyor. Doğru ve geçerli bilgileri ilgili alanlara yazmalısınız. CN - Common Name, O - Organization Name, OU - Organization Unit, L- Locality, ST - State veya Province, C - Country code ekleyin , E-posta Adresi, Kök Uzunluğu (2048/4096 Seçin), İmza Algoritması (SHA-2'yi Seçin) bilgileri doldurulduğunda CSR kodu oluşturulacaktır.
RapidSSL Sertifikası, müşterileri için 30 günlük geçerlilik süresi boyunca ücretsiz (deneme) sertifika sunar. Dakikalar içinde yayınlanacak ve tüm %99,9 web ve mobil tarayıcılarda uyumlu olacaktır.
Wildcard sertifikası, daha büyük bir etki alanındaki tüm subdomain adresleri tarafından kullanılan bir genel anahtar sertifikasıdır. Herkese açık bir web sunucusunda bir wildcard sertifikası kullanarak, hepsi aynı sertifika ile şifrelenmiş sınırsız alt alan adının güvenliğini hızlı bir şekilde sağlayabilirsiniz. Kolay ve ekonomiktir.
RapidSSL herhangi bir satın alma sınırlaması getirmedi. Haliyle dilediğiniz kadar SSL sertifikası satın alabilirsiniz. Sınırlama yalnızca ücretsiz SSL için geçerlidir. Herkes bir adet satın alıp deneyebilir. Bu nedenle tek bir hesap kullanan kullanıcı yalnızca bir ücretsiz RapidSSL sertifikası alabilir.
Süresi dolmuş bir sertifika kullandığınızda, şifreleme ve karşılıklı kimlik doğrulama riskiniz vardır. Tüm subdomain adreslerinizde de güvensiz olarak işaretlenme riskiniz bulunuyor. Kullanıcılar sitenizin süresi dolmuş bir SSL sertifikasıyla ziyaret ettiklerinde, siteye girmelerini engelleyen bir uyarı işareti görüntülenecektir.
DV doğrulamalı bir wildcard SSL sertifikası için herhangi bir belge gerekmemektedir. OV türündeki bir doğrulama için organizasyonunuza ait belgeler firmamız tarafından istenmektedir. Faaliyet belgeniz gerekir. EV türünde ise wildcard kullanılmadığı için herhangi bir evrak da gerekmemektedir.
RapidSSL wildcard sertifikası, web sitesini ve sınırsız sayıda alt etki alanını güvence altına almak için geliştirilmiştir, böylece Wildcard kullanarak, kullanıcılar buradaki domain türlerini güvence altına alabilir:

www.sesuva.com
sesuva.com
blog.sesuva.com
login.sesuva.com
payment.sesuva.com
RapidSSL, alan doğrulama sürecini anlık olarak tamamlar. Birkaç dakika içerisinde e-posta adresinizle doğrulama yapabilirsiniz.
Açıkça söyleyebiliriz ki herhangi bir SSL sertifikasının ciddiye alınması için, SSL sertifikasını düzenleyen CA'nın (sertifika sağlayıcısı) sağlam ve güvenilir olduğundan emin olmak önemlidir. Bir CA'nın güvenilirliğini belirlemenin en iyi yolu, söz konusu CA'nın kendi güvenilir köküne sahip olup olmadığını, yani ilgili CA'nın tüm popüler tarayıcılarda zaten mevcut olan bir köke sahip olup olmadığını belirlemektir. Tarayıcınızda SSL Sertifikası göründüğünde, SSL sertifikasını hangi güvenilir kök CA sertifikasının yayınladığını görmek için "Sertifika Yolu" sekmesini tıklamanız yeterlidir.

RapidSSL güvenlik sertifikaları, RapidSSL ve RapidSSL Wildcard ürünü kendi köküne sahiptir. RapidSSL ürünleri farklı bir Equifax kökü kullanır (Equifax Secure eBusiness CA-1). Herhangi bir tedarikçiyi seçerken iş istikrarı da önemli bir bileşendir. Her CA'nın finansal istikrarını ayrıntılı olarak incelenmese de kurumsal sınıf hesaplara her CA için kendi durum tespiti yapar. Bir CA seçerken, her zaman CA'nın uzun vadeli kararlılığını göz önünde bulundurun, özellikle de daha vadede kurumsal çözüm gereklidir. CA bir ara sertifikaya dayanıyorsa - ara ürünü tedarik eden CA'nın uzun vadeli istikrarını ve açıkça iki CA arasındaki tedarikçi ilişkisinin istikrarını göz önünde bulundurmalısınız. Bu yorucu olabilir ancak büyük firmalar için kaçınılmazdır. CA'nın bütünlüğünün sağlanması ve CA'nın hangi CA'yı yayınladığını tespit etmeniz çok tavsiye edilir.

Uzman Ekibimiz'e danışabilirsiniz

İhtiyacınız olan her anda yanınızdayız!

Bizi Arayın

0850 885 0 545

Destek Kaydı

Destek sistemimizden 7/24 Kayıt bırakabilirsiniz.

İletişim

İstanbul ofisimize kahve içmeye bekleriz.

Canlı Destek

Aktif Olan Operatorlerimizden bilgi alabilirsiniz

Copyright © 2022 SSL Net